Być jak Helena… – o Kornelii Trawkowskiej

Kornelia Trawkowska urodzona bytomianka – w Poznaniu żyjąca i tworząca od pięciu lat. Po szkole teatralnej długo była wolnym strzelcem, a że – jak mówi, z Poznania wszędzie jest blisko – wybrała to miejsce „do życia”.

Lubi przekraczać swoje możliwości – uważa, że ważne jest, by robić więcej, bardziej i mocniej, niż wydaje się nam, że umiemy. To pozwala jej naładować akumulatory i nabrać dystansu do siebie i teatralnych wyzwań.

Chodzi piechotą i jeździ rowerem, nieustannie pozostaje pod wrażeniem miejsc wokół Poznania – jest fanką mikrowypraw: Jeśli nie masz czasu na wyprawy do egzotycznych zakątków, wybierz się do Puszczy Zielonki! – mówi.

Ten sezon teatralny upływa Kornelii Trawkowskiej pod znakiem Helen. W spektaklu „O mężnym Pietrku i sierotce Marysi. Bajka dla dorosłych” wciela się w postać Heleny Konopnickiej, zaś w spektaklu Jakuba Skrzywanka „27 grudnia” jest Heleną Paderewską – kobietą w powszechnej świadomości pozostającą w cieniu męża, a tymczasem wartą poznania filantropką i prezeską PCK.

Oprac. Redakcja

Zdj. Przemysław Chojęta

To tylko fragment artykułu – przeczytaj całość w Magazynie Kobieta warta Poznania – bezpłatnie dostępnym w internecie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *