Jaka jesteś? – relacja z badania potrzeb i satysfakcji poznanianek

Poznanianki są doskonałymi organizatorkami codzienności. Cenią sobie ład i estetykę otoczenia. Są bardziej niż mężczyźni nastawione proekologicznie, ale częściej wybierają samochód niż rower czy tramwaj. Chcą rozwoju kultury i edukacji, likwidacji barier architektonicznych i czystego powietrza!

Skąd to wiemy?

Urząd Miasta zlecił badanie potrzeb i satysfakcji poznanianek. W setną rocznicę uzyskania przez Polki praw wyborczych powstał dokument „Diagnoza potencjału rozwojowego kobiet”, który zawiera szereg pytań, zmierzających do określenia kim są i czego pragną mieszkanki Poznania.

Kim jesteś, poznanianko?

Poznań zapytał kobiety o ich preferencje, potrzeby i satysfakcję z życia w mieście. Kobiet w Poznaniu jest więcej niż mężczyzn. Stanowią ponad 53% ludności, a na 100 mężczyzn przypada 114 pań. Najbardziej sfeminizowaną dzielnicą jest Grunwald. Tam na 100 mężczyzn przypada 117 kobiet.

Zawodowo panie realizują się w bardzo wielu branżach, ale najwięcej jest ich w opiece zdrowotnej i pomocy społecznej (ponad 82% wszystkich pracujących to kobiety), w edukacji (70,5%), administracji publicznej (67%), działalności finansowej i ubezpieczeniowej (63%) i w zakwaterowaniu i gastronomii (62%).

Na podst. „Diagnoza potencjału rozwojowego kobiet” – badania na zlecenie Urzędu Miasta Poznania

Zdj. Shutterstock

To tylko fragment wywiadu – przeczytaj całość w Magazynie Kobieta warta Poznania – bezpłatnie dostępnym w internecie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *